Adıyaman Belediyesi iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken iki adım mevcut. İlki Adıyaman Belediyesi bünyesine önceden hazırladığınız CV’nizi ileterek yapılır. İkinci yol ise aşağıda anlatacağımız internet üzerinden yapılan başvurulardır.

Adıyaman Belediyesi dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

Açılacak Olan Pozisyonların Bazıları: Çöp Kamyonu Sürücüsü, Parkomat Görevlisi, Bağlama Sanatçısı, Şoför-Yük Taşıma, Büro Memuru (Genel), Beden İşçisi, Temizlik Görevlisi, Çöpçü, Eksavatör (Kazıma ve Yükleme) Operatörü, Makine Bakımcı, Afet Müdahale Elemanı, Kepçe Operatörü, Sekreter, Çamaşırcı (Genel)(Çamaşırhane Görevlisi), Çağrı Merkezi Yöneticisi, Kaynak Operatörü, Elektronik Su Sayaç Tamir İşçisi, Büro Yönetimi Elemanı, Beko Loder (Kazıcı – Yükleyici) Operatörü, Oto Bakım-Onarımcısı (Oto Mekanikeri), Genel Alan Sorumlusu, Atık Toplayıcısı, Fayans, Seramik Ve Karo Döşemecisi, Alçı Dekorasyoncu (Kartonpiyer), Greyder Operatörü, Makine Bakımcı, Kamyon Şoförü, Doğalgaz Kalorifer Ateşçisi, Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt), Kasap, Çiftçi (Tarla Ürünleri)(Zirai Sulamacı), Metal Teknolojisi Teknisyeni

Adıyaman Belediyesi oldukça aktif çalışan bir belediye olduğu için sıklıkla personel ihtiyacı duymakta ve de alım yapmaktadır. Adıyaman Belediyesinde teknisyen, temizlik görevlisi, bahçıvan, bekçi, elektrik teknisyeni gibi farklı pozisyonlarda görev alabilirsiniz. Güncel ilanlar için hem Adıyaman Belediye sayfasını hem de İŞKUR sitesini kontrol edebilirsiniz.

Belediye Pozisyonları ve İş Görevleri:

Çöp Kamyonu Sürücüsü: Çöp Kamyonu Sürücüsü belirlenen saatler dahilinde, çöp kamyonunu araçtan inmeden belli rotalar boyunca sürer. Durulması gereken noktalarda durarak rota üzerindeki tüm çöplerin toplanmasına ve nihayetinde şehrin/ilçenin çöp atık noktasına götürülmesine yardımcı olur.

Şoför-Yük Taşıma: Belediyeye gelen ya da belediyeden gidecek olan tüm malzemeleri gerekli birimlere taşımakla yükümlüdür.

Büro Memuru (Genel): Belediye içinde gerekli konumlarda çalışabilen ve idari işlerin yapılmasından sorumlu personeldir. Genellikle bilgisayar, faks cihazı vb elektronik aletleri kullanması beklenir. Bazı durumlarda önceden kursa gitmiş olmak gerekli olabilmektedir.

Beden İşçisi: Belediye içi ve dışında gerekli görülen noktalarda fiziksel gücü kullanarak iş yapan personellerdir.

Temizlik Görevlisi: Belediye içinin ve dışının, ıslak zeminlerin ve tüm ofislerin yani belediye genelinin temizliğinden sorumlu olan elemanlardır. Günlük temizlik rutinlerinin dışında acil durumlarda da devreye girebilirler.

Çöpçü: Belirlenen rotalar dahilinde çöp kamyonu ile gezip çevredeki çöp konteynerlarından çöplerin toplanmasını sağlayan personellerdir. Ek olarak yürüyerek de şehir için farklı rotalarda çöpler toplanabilir.

Kepçe Operatörü: Belediye sorumluluğunca yapılacak olan yıkım ya da inşaat işlerinde kepçe aracını kullanmakla ve gerekli görevli yapmakla yükümlü personeldir.

Besni Çelikhan Gerger Gölbaşı Kahta Samsat Sincik Tut Hain Terör örgütü Pkk tarafından gerçekleştirilen olaylarda yaşanan artış ve çeşitli ekonomik sebeplerden dolayı son yıllarda işsizlik rakamlarında hızlı bir yükseliş gözlemlenmektedir. Bu konudan en çok yara alan şehirlerin de başında  Adıyaman gelmektedir. Adıyaman Belediyesi bu işsizlik sayılarının bir nebze olsun düşmesi ve bölgedeki işsizlik oranlarını düşürmek ve istihdama katkı sağlamak amacıyla ve belediye faaliyetleri açısından, eleman memur işçi personel alımı için 2019 senesinde ciddi bir kaynak bütçe ayırmış durumdadır. Bunun neticesinde de çok sayıda memur işçi personelin istihdam edilmesi hedeflenmektedir. Adıyaman Belediyesi zabıta, itfaiye memuru,ilaçlama personeli, park bahçe personeli,  temizlik işçisi, güvenlik görevlisi, engelli memur alımı, şoför, mühendis, mimar, sekreter gibi sayısız kadro ve pozisyonda memur işçi personel alımlarını gerçekleştirecek.

İlanlara başvuracak olan adaylar için sevindirici olan bir diğer kısmı da bu ilanların çoğunda KPSS şartı aranmıyor olması. Adıyaman Belediyesi iş başvurusu nasıl yapılır, detayları ile aşağıda anlattık. Bunun dışında Adıyaman ili ve ilçelerinde yakın zamanda verilmiş olan güncel iş ilanları da yazımızın devamında yer almaktadır.

Adıyaman Belediyesi Memur Personel Alımı iş ilanları ile her zaman Adıyaman’da yapabileceğiniz en iyi iş fırsatlarına sahip olabilir, kariyerinizde bu yönde ilerleyebilirsiniz. Böylece her zaman en iyi işe sahip olurken, hem maddi, hem de manevi yönde daha iyi bir geleceğin temellerini atmış olursunuz. Sizlere hayatınızın her alanında en iyi sonuçları sunacak olan iş fırsatlarını web sitemizden takip ederek siz de hayalini kurduğunuz mesleğe bir an önce sahip olabilir ve her zaman en doğru çözümlere ulaşabilirsiniz. İş fikirleri ve en yeni iş ilanları ile hayatınızın her alanında sizlere büyük kolaylık sağlayacak olan web sitemiz ile her zaman en doğru çözümlere ulaşarak ilerlemeniz mümkün! Siz de hiç zaman kaybetmeden bir an önce aradığınız iş ilanlarına ulaşmak için web sayfamızdan faydalanmaya başlayabilirsiniz. Hayatınızın birçok alanında sizlere yardımcı olacak iş imkânlarıyla en güncel haberleri sunan web sitemiz birçok kişiyi hayalindeki işe kavuşturdu. Bu nedenle; birçok konuda sizlere yardımcı olabilecek ve her zaman sizleri doğru yönlendirecek olan web sitemiz sayesinde kaliteli çözümler elde edebilir ve her zaman en iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz.