23 Mayıs 2022

Ardahan Belediyesi İş Başvurusu

Ardahan Belediyesi iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken iki adım mevcut. İlki Ardahan Belediyesi bünyesine önceden hazırladığınız CV’nizi ileterek yapılır. İkinci yol ise aşağıda anlatacağımız internet üzerinden yapılan başvurulardır.

Ardahan Belediyesi dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

Açılacak Olan Pozisyonların Bazıları: Çöp Kamyonu Sürücüsü, Parkomat Görevlisi, Bağlama Sanatçısı, Şoför-Yük Taşıma, Büro Memuru (Genel), Beden İşçisi, Temizlik Görevlisi, Çöpçü, Eksavatör (Kazıma ve Yükleme) Operatörü, Makine Bakımcı, Afet Müdahale Elemanı, Kepçe Operatörü, Sekreter, Çamaşırcı (Genel)(Çamaşırhane Görevlisi), Çağrı Merkezi Yöneticisi, Kaynak Operatörü, Elektronik Su Sayaç Tamir İşçisi, Büro Yönetimi Elemanı, Beko Loder (Kazıcı – Yükleyici) Operatörü, Oto Bakım-Onarımcısı (Oto Mekanikeri), Genel Alan Sorumlusu, Atık Toplayıcısı, Fayans, Seramik Ve Karo Döşemecisi, Alçı Dekorasyoncu (Kartonpiyer), Greyder Operatörü, Makine Bakımcı, Kamyon Şoförü, Doğalgaz Kalorifer Ateşçisi, Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt), Kasap, Çiftçi (Tarla Ürünleri)(Zirai Sulamacı), Metal Teknolojisi Teknisyeni

Ardahan Belediyesi oldukça aktif çalışan bir belediye olduğu için sıklıkla personel ihtiyacı duymakta ve de alım yapmaktadır. Ardahan Belediyesinde teknisyen, temizlik görevlisi, bahçıvan, bekçi, elektrik teknisyeni gibi farklı pozisyonlarda görev alabilirsiniz. Güncel ilanlar için hem Ardahan Belediye sayfasını hem de İŞKUR sitesini kontrol edebilirsiniz.

Belediye Pozisyonları ve İş Görevleri:

Çöp Kamyonu Sürücüsü: Çöp Kamyonu Sürücüsü belirlenen saatler dahilinde, çöp kamyonunu araçtan inmeden belli rotalar boyunca sürer. Durulması gereken noktalarda durarak rota üzerindeki tüm çöplerin toplanmasına ve nihayetinde şehrin/ilçenin çöp atık noktasına götürülmesine yardımcı olur.

Şoför-Yük Taşıma: Belediyeye gelen ya da belediyeden gidecek olan tüm malzemeleri gerekli birimlere taşımakla yükümlüdür.

Büro Memuru (Genel): Belediye içinde gerekli konumlarda çalışabilen ve idari işlerin yapılmasından sorumlu personeldir. Genellikle bilgisayar, faks cihazı vb elektronik aletleri kullanması beklenir. Bazı durumlarda önceden kursa gitmiş olmak gerekli olabilmektedir.

Beden İşçisi: Belediye içi ve dışında gerekli görülen noktalarda fiziksel gücü kullanarak iş yapan personellerdir.

Temizlik Görevlisi: Belediye içinin ve dışının, ıslak zeminlerin ve tüm ofislerin yani belediye genelinin temizliğinden sorumlu olan elemanlardır. Günlük temizlik rutinlerinin dışında acil durumlarda da devreye girebilirler.

Çöpçü: Belirlenen rotalar dahilinde çöp kamyonu ile gezip çevredeki çöp konteynerlarından çöplerin toplanmasını sağlayan personellerdir. Ek olarak yürüyerek de şehir için farklı rotalarda çöpler toplanabilir.

Kepçe Operatörü: Belediye sorumluluğunca yapılacak olan yıkım ya da inşaat işlerinde kepçe aracını kullanmakla ve gerekli görevli yapmakla yükümlü personeldir.

Ardahan Belediyesi Memur Alımı

Ardahan Belediyesi şehirde son dönemde artan işsizlik rakamlarını azaltabilmek adına çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Belediye öncelikle İŞKUR ile yapmış olduğu anlaşmalar çerçevesinde şehirdeki iş kurslarının sayısı arttırılmıştır. Bunun yanında Ardahan Belediyesi belediyecilik faaliyetlerine aksamadan devam edebilmek adına da bünyesindeki ihtiyaçlar sebebi ile çok sayıda personel alımı, eleman alımımemur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecektir. Bunun yanında aşağıda saymış olduğumuz ilçeler için de çeşitli alımların yapılması öngörülmüştür.

  • Çıldır
  • Damal
  • Göle
  • Hanak
  • Posof

Ardahan Belediyesi tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan iş ilanları içinde zabıta memuru, itfaiyeci, güvenlik görevlisi, büro görevlisi, mühendis, memur, şoför gibi çeşitli ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadrolar ve pozisyonlar yer almaktadır. İşe alınacak olan personeller kadrolu, sözleşmeli, geçici gibi statülerde barındırılacaktır. Yazımız devamında tüm bu iş ilanlarını nasıl takip edebileceğinizi ve nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi anlattık. Aşağıda da Ardahan ilimizde yayınlanmış olan en son kamu iş ilanları yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir