23 Ekim 2021

Bayraklı Belediyesi İş Başvurusu

Bayraklı Belediyesi ne zaman personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapacak? Bayraklı Belediyesi insan kaynakları iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları, işe alım süreci gibi iş başvurusu detayları yazımız devamında.

Bayraklı Belediyesi Personel Alımı Bayraklı lk İzmir’i kuranların MÖ 3000’de Tunç Çağı’nı yaşayan ve Bayraklı’da oturan bir halk olduğu, yapılan kazılar sonucu kesinlik kazanmıştır. Ancak, çok daha eski dönemlere, örneğin Yontma Taş Devri’ne uzanan bazı ilkel yerleşmelerin belirtileri de İzmir civarında kendini göstermektedir. Çok eski ilkel efsanelere göre, Bayraklı’daki yerleşmeden binlerce yıl önce kurulduğu belirtilen bir kentin, tanrıların vahşeti olarak değerlendirilen bir deprem sonucu göl hâline geldiği ileri sürülmektedir. Bu kentin, Yamanlar Dağı’ndaki Karagöl civarında olduğu tahmin edilmektedir. İlk İzmirlilerin kentlerini Bayraklı’da kurdukları bilinmektedir. Bugünkü Bayraklı’nın hemen yanında bulunan Tekel Şarap Fabrikası bağlarının sınırları içindeki 150 dönüm büyüklüğündeki Tepekule isimli höyük (eski ismi Hacı Mutço tepesi), bundan 5.000 yıl önce Luwi veya Lelej denilen en eski İzmir yurttaşlarınca kurulan ilk yerleşme bölgesi idi. İş ilanı personel alım ile ilgili detaylı bilgi belediye internet adresinden ve internet sitemizden alınabilir. Kadrolu istihdam konusunda Kurumların memur istihdam talepleri ise kurumların talebi dogrultusunda ilgili mevzuat çerçevesinde işkur ve devlet personel başkanlığı tarafından yapılmaktadır. Burada da KPSS puanı ve Kurum Sınavı (Yazılı veya Sözlü) esas alınmaktadır.

Bayraklı Belediyesi, temel hizmetleri bir an önce verebilmek için işçi alımına başladı.

Belediyenin halkla ilişkiler biriminde, daha önce Karşıyaka Belediyesi’ne hizmet veren Kent AŞ’den çıkarılanlar ve Bayraklı’da oturanlar için ayrı masa oluşturulmasına rağmen, buraya az sayıda müracaat olması dikkat çekti.

İşçilerin bir an önce başvurması, temizlik ve park bahçe hizmetlerinin vatandaşı mağdur etmeden bir an önce başlatılması gerektiğini belirten Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Çöplerin toplanması, park ve bahçelerin bir an önce sulanarak bakım altına alınması gerekiyor. İhalemizi yaptık. Kent AŞ’den çıkarılan ve Bayraklı’da oturan işçi arkadaşlara çağrıda bulunmuştuk fakat şu ana kadar çok az sayıda başvuru aldık.” dedi.

3 thoughts on “Bayraklı Belediyesi İş Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir