Kaslar, küçük liflerden oluşan ve kasılma kabiliyetine sahip doku bantlarıdır. Hepimiz kasların vücudumuza hareket, güç ve güç sağladığını biliyoruz. Herkes vücudunun yağ tabakası olmadan yağsız kas ile iyi tonlanmış olmasını ister. Bu yüzden birçok insan yağsız kaslar oluşturmak için spor salonuna katılır.

Zorlu bir görev olmasına rağmen, yağsız kaslar oluşturmak göründüğü kadar zor değildir. Yağsız kaslar kazanmakla ilgileniyorsanız, uygun beslenme diyetini yemenin yanı sıra yeterli fiziksel egzersiz yapmanız gerekir. Sadece uygun besin alımı olmadan egzersize odaklanırsanız ilerlemeyi durdurun. Yüksek protein diyeti, az miktarda yağ ve karbonhidrat, düzenli egzersiz ile birlikte enerji için gereklidir. Yağsız kas kütlesi oluşturmak için aşağıdaki ipuçlarını izleyin.

Yalın Kasları Doğal Olarak Oluşturmanın Yolları:

İşte yağsız kaslar inşa etmek için önemli ipuçları;

  1. Kuvvet antrenmanı : Haftada en az 3 gün halter kullanın. Serbest ağırlık, ağırlık makineleri vb. Gibi her şey kullanılabilir. Ağırlık çalışması egzersizi daha fazla kalori yakar, kas gücü ve yağsız kas oluşturur.
  2. Kardiyo egzersizi : Kardiyo egzersizi ile her gün alternatif ağırlık antrenmanı. Bu kasların yeniden inşası için gerekli zamanı sağlar. Kardiyo ekstra yağ yakmaya yardımcı olacaktır.
  3. Kas yorgunluğunuza kadar egzersiz yapın : Ağırlık çalışması sırasında, kaslarınızın yorgun olduğunu ve artık kilo kaldıramayacağını veya egzersiz yapamayacağını hissedinceye kadar egzersiz yapın. Bu, üst üste binen yağ dokusundan yoksun yağsız kasların inşa edilmesine yardımcı olacaktır.
  4. Yeterli su için : Kasları iyi nemlendirmek için egzersizler arasında su için. Yeterince hidratlandığında daha iyi performans gösterirler.

Akıllıca yemenin yanı sıra yağsız kas kütlesi oluşturma söz konusu olduğunda da değerlidir. Aşağıda yağsız kaslar kazanmaya yardımcı olan yiyecekler verilmiştir.

  1. Yumurtalar : Yumurta, yağsız kas oluşturmak için gerekli temel besinler olan yüksek kaliteli protein, yağlar, B vitamini kompleksi içerir. Protein amino asitlerden oluşur. Kaslar için yapı taşlarıdır. Yumurta, özellikle yağsız kas kütlesi oluşturmak için önemli olan bir amino asit olan lösin içerir. B vitaminleri enerji üretiminde hayati bir rol oynar.
  2. Balık : Balık proteinler, vitaminler ve omega 3 yağ asitleri içerdiği için mükemmel bir seçimdir. Her üçü de günlük antrenmanlara giderken yağsız kas kazanmak için önemli bir rol oynar.
  3. Yalın Sığır eti : Bu yağsız kas inşa etmek için başka bir mükemmel seçimdir. Bir kişi ağırlık çalışması egzersizi ile yağsız kaslar kazanmaya çalışırken özellikle değerlidir.
  4. Süzme peynir : Süzme peynir yoğun protein, özellikle amino asit lösin ile paketlenir. Süzme peynir yemek kasları inşa etmek için yararlıdır.
  5. Fasulye : Barbunya, pinto ve siyah fasulye gibi her türlü fasulye zengin protein kaynağıdır. Ayrıca mineraller kadar lif ve vitaminler de içerirler. Bahsedilen tüm besinler, yağsız kaslar oluşturmak için hayati öneme sahiptir.

Kinoa, nohut, karabuğday, süt, fındık, kahverengi pirinç, peynir altı suyu tozu, protein süt salları gibi gıda maddeleri, egzersizle birlikte kas inşası için faydalıdır.

Stresten kaçınmak:

Sürekli stres altında olduğunuzda, vücudunuz belirli hormonları salgılar. Bu hormonların yağ biriktirdiği ve kilo verdiği bilinmektedir. Bu nedenle yağsız kas yapmayı hedeflerken stresi azaltmak da önemlidir. Yoga, meditasyon, boş zaman aktiviteleri, günlük 20 dakika yürüyüş, stresi azaltmak için önemlidir.