27 Ekim 2021

Mide de Ekşime Neden Olur ?

Midede ekşime neden olur , mide ekşime ilacı , midede ekşime yanma , boğazımda ekşime var , Pek çok nedenden ötürü kalp yanması veya göğüste yanma hissi oluşabilir. Çok miktarda gazlı içecek, alkol, kafein, turunçgiller, kızarmış yiyecekler ve rafine yiyecekler tüketmek en yaygın nedendir. Ağır bir yemekten hemen sonra yatmak, başka bir büyük katkıda bulunan faktördür.

Sigara içmek de mide ekşimesine neden olur. Durumu derhal tedavi etmek ve şikayetin ilerlemesini önlemek çok önemlidir.

Mide Ekşimesi İçin Evde Çözüm

İşte durumu etkili bir şekilde yönetmek için birkaç ev ilacı.

Kalp yanığı ve asit reflü, belirli yaşam tarzı değişiklikleri yapılarak ve iyi, sağlıklı bir beslenme düzeni izlenerek başarılı bir şekilde tedavi edilebilir. Asit reflü, mideden gelen asit yemek borusuna geri döndüğünde ortaya çıkar. Bu mide ekşimesine neden olur. Tarımsal hayvanları ve aşırı asidite, peptik ülser, gastrit vb. Gibi sonuçta ortaya çıkan komplikasyonları önlemek için semptomların derhal giderilmesi önemlidir.

  • Soğuk süt içmek mide ekşimesini ve asitliği hemen giderir.
  • 1 hafta boyunca her gün bir bardak lahana suyu içmek sizi tamamen iyileştirecektir.
  • Güne her zaman hurma / kuru üzüm / kuru erik / kuru incir ile başlayın . Bunlar sindirimden sonra alkali bir kül bırakır; ve dolayısıyla asitliği ve asit reflüsü önler.
  • Yarım çay kaşığı karbonat ve yarım bardak su, mide ekşimesi için mükemmel bir çare.
  • Zencefil her zaman kalp yanıklarıyla savaşmak için kullanılmıştır. Yaklaşık yarım inç zencefili rendeleyin ve suda kaynatın. Bu kaynatma maddesini yemeklerden sonra iç. Zencefil, inanılmaz bir antiasit ve antiinflamatuar ajandır.

Mide Ekşimesi Asit Reflü için Doğal Kürler

Mide ekşimesi ve hazımsızlık, mide-bağırsak işlev bozukluğunun bir sonucudur. Düzensiz beslenme kalıpları, çok ağır öğünler yemek, kızarmış ve yağlı yiyecekler tüketmek ve uzun süre yememek hazımsızlığa ve mide ekşimesine neden olur.

  • Asla aceleyle yemeyin; yavaş bir tempoda yemek yiyin. Yemek boyutlarını azaltın. Yemek yedikten sonra uzanmayın. Gün boyunca sık sık küçük öğünler yiyin; uzun süre aç kalmayın.
  • Sigarayı bırakmak.
  • Alkol tüketmekten kaçının.
  • Kalp yanması ve hazımsızlık için hızlı bir çözüm, bitki nanesidir. 10 nane yaprağını bir kap suda 15 dakika kaynatın. Bu nane çayını her sabah tüketin. Bu kaynatma, mide ekşimesini hafifletmeyi ve dispepsiyi de iyileştirmeyi vaat ediyor.

Sirke, kalp yanmasını kontrol etmede kesinlikle etkili olduğunu kanıtladı. Sindirim sularının yemek borusuna geri çıkmasını önlemek için yemekten önce 2 yemek kaşığı filtre edilmemiş elma sirkesi alın. Ayrıca 1 bardak suya 1 çorba kaşığı ekleyerek sulandırabilirsiniz. Buna uygun bir alternatif, sağlıklı bir gıda mağazasından elma sirkesi kapsülleri satın almaktır.

Daha Fazla Okuma….

Mide ekşimesi , yedikten sonra göğüste veya karında ağrı ve rahatsızlığa neden olan yaygın bir durumdur. Hazımsızlık, şişkinlik ve hazımsızlık olarak da bilinir.

Mide ekşimesi çok fazla yemek yemekten, yemek yerken hava yutmaktan ve aşırı sigara içmekten kaynaklanabilir. Duygusal rahatsızlıklar da bir faktör olabilir.

Mide ekşimesine belirli yiyecekler neden olabilir. Mide ekşimenizin belirli yiyecek türlerinden etkilenip etkilenmediğini görmek için bir yemek günlüğü tutun. Bunun sorumlusu fasulye, lahana veya salatalık gibi gaza neden olan yiyecekler olabilir.

Yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeyi deneyin. Yavaş yiyin, yemeğinizi iyice çiğneyin ve yemek yerken dik oturun. Bütün bunlar sindirim sisteminize yardımcı olacaktır.

Yemek yerken sigara içmeyin veya alkol almayın. Sigara içmek havayı yutmayı teşvik eder ve alkol mideyi tahriş edebilir.

Akşam yemeğinden sonra kısa bir yürüyüşe çıkmayı deneyin. Bu, yemeğinizi sindirmenize yardımcı olabilir. Yine de zor egzersiz yok! Sadece caddede aşağı yukarı hafif bir gezinti yeterli olacaktır.

Yemek yerken mideye baskı yapan sıkı ve kısıtlayıcı giysilerden kaçının.

Diyetinizdeki lif miktarını artırmak, gelecekteki mide ekşimesi ataklarını önlemeye yardımcı olabilir. Lifli yiyecekler fazla asidi emebilir. Bol su içmek aynı zamanda fazla asidi vücuttan atmaya da yardımcı olacaktır. Günde en az 8 bardak içmeye çalışın.

Mide Ekşimesi Tedavileri

Tamam. Bunların hepsini yaptınız ve yemekten sonra hala mide ekşimesi var. Rahatsızlığı hafifletmek için ne yapabilirsiniz? Doktor bir antiasit reçete edebilir, ancak işte deneyebileceğiniz bazı ev ilaçları.

Sindirim enzimleri yemekten sonra alınabilir. Papayadan elde edilirler, bu nedenle ticari bir ürünü deneyebilir veya tatlı olarak biraz papaya yiyebilirsiniz.

Bitkisel çaylar, büyük bir yemekten sonra mideyi rahatlatmaya iyi gelir. Nane, papatya ve kedi nanesi çayları mideyi rahatlatmak ve sindirime yardımcı olmak için iyidir. Yeşil çayın harika rahatlatıcı özellikleri vardır ve mide ekşimesine yardımcı olur.

Bir parça karanfil veya zencefili yavaşça em. İkisinin de yemek sonrası rahatsızlığa yardımcı olacak anti-asit özellikleri vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir