27 Ekim 2021

Otokar İş Başvurusu

Otokar aynı zamanda savunma sanayimiz için de oldukça önemli bir kuruluştur. Bünyesinde tekerlekli zırhlı ve paletli zırhlı araçlar üretilmektedir. Otokar dünya çapında rekabet gücü olan ürünler tasarlamak ve pazarlamak misyonu ile çalışmalarını sürdürürken, çeşitli dönemlerde de bu amaçları gerçekleştirmede kendilerine yardımcı olacak çok sayıda personel alımı, eleman alımı ve işçi alımı yapmaktadır.

Otokar tarafından yayınlanan veya yayınlanması muhtemel iş ilanları içinde; makine mühendisi, tekniker, ambar ve depo sorumlusu, lojistik birim yöneticisi, analiz mühendisi, elektronik elektrik mühendisi, üretim mühendisi, öneri sistemi sorumlusu, endüstriyel tasarımcı, kaynak mühendisi, stajyer, servis mühendisi, şoför, iş güvenliği uzmanı gibi çok sayıda mavi yaka ve beyaz yaka kadro ve pozisyon bulunmaktadır. İş ilanları içinde ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu olan bay bayan, deneyimli deneyimsiz, yeni mezun adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar bulunmaktadır. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılır?

Otokar İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Otokar iş başvuru şekli, başvuru yapacağınız pozisyona göre farklılık göstermektedir. Şayet ofis çalışanı olarak ilanlara başvuru yapmak istiyorsanız, özgeçmişinizi ik@otokar.com.tr mail adresine iletebilirsiniz. Ancak saha çalışanı olarak ilanlar başvuru yapmak istiyorsanız aşağıda vermiş olduğumuz iş başvuru formu ile başvuru yapmak durumundasınız. Hangi yolla başvuru yaparsanız yapın başvurunuz kurumun insan kaynakları departmanına iletilir ve başvurusu olumlu bulunan adaylar iş görüşmesi için çağrılırlar. Bu aşamayı da geçen bireyler Otokar bünyesinde çalışma imkanı elde ederler. Bu yazımızda Otokar iş ilanları ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Otokar iş başvurusu yapıp kariyer yaşantınıza yeni bir sayfa açmak istermisiniz? Otokar iş ilanlarını belirli aralıklar ile farklı kariyer sayfaları üzerinden yayınlamaktadır sizin için hazırladığımız haberimiz sayesinde tüm detaylara ulaşabileceksiniz. Otokar personel alımı hakkında kariyer sayfalarında sürekli güncel olarak yayınlanan iş ilanlarının tüm detaylarına haberimiz sayesinde kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Koç Holding tarafından 1963 yılında kurulan Otokar günümüzde otobüs, kamyon, treyler ve savunma sanayi araçları üretimi yapmaktadır. Kurulduğu günden bu güne sürekli üretmeyi hedefleyen otokar personel alımı yaparak istihdama da ciddi katkı sağlıyor. Yüzde yüz Türk sermayesi olan otokar Sakarya ilinde bulunan fabrikasında üretime devam etmektedir. 2 bin kişi civarında çalışanı olan otokaryeni personel alımları ile çalışan sayısını artırmayıda hedefliyor. Sizde Otokar gibi güçlü bir firmanın çalışanı olmak istiyorsanız insan kaynakları tarafından yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. İşte ayrıntılar.

​​Otokar İnsan Kaynakları

​​Otokar İnsan Kaynakları olarak çalışanlarımızdan aldığımız güçle, karşılıklı güven ve saygının hakim olduğu, katılımın ve çeşitliliğin değer gördüğü bir şirket olma hedefini benimsiyoruz. İnsan Kaynakları Politikamızı; sahip olduğumuz nitelikli insan kaynağının sürekli gelişimini, motivasyonunu ve Otokar Ailesi’ne bağlılığını sağlamak şeklinde tanımlayabiliriz.

Otokar Açık Pozisyonlar

Otokar insan kaynakları sayfasından yayınlanan pozisyonlar şunlardır; Metod Mühendisi, Yeni Parça Devreye Giriş Mühendisi, Personel ve Endüstriyel İlişkiler Sorumlusu, EMI/EMC Mühendisi, Üretim Mühendisi, İşyeri Hekimi, Şasi Geliştirme Mühendisi, İhracat Birim Yöneticisi.

Otokar İş İlanları 2020

Otokar ülkemizin en büyük şirketlerinden bir tanesidir. 1963 senesinde kurulan şirket, yıllar içerisinde büyümesine ara vermeksizin devam etmektedir. Otokar’ın Türkiye genelinde 100’e yakın yetkili servisi bulunmaktadır. Tüm servislerde 7 gün 24 saat acil yol yardım ekibi bulunmaktadır. Otokar büyüme hedeflerini gerçekleştirmek için markayı yukarılara taşıyacak çok sayıda personel alımı, eleman alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir.

Sakarya’da 2000 kişinin üzerinde bir istihdam sağlayan üretim tesisleri ve merkez ofisleri için Otokar iş ilanları genel itibariyle internetteki kariyer sitelerinde yayınlamaktadır. Yeni mezun olan mühendis ve ayrıca işçiler içinde kendi sitesinde de Türkiye geneli Otokar iş ilanı bulunur.

Açık Pozisyonlar

  • Satış Sonrası Mühendisi
  • Yedek Parça ve Lojistik Mühendisi
  • Giriş Kalite Mühendisi
  • Bölge Servis Yöneticisi

Otokar İş Başvurusu Formu

Otokar iş başvurusu yapmak için firmanın web sayfasındaki insan kaynakları/kariyer/başvuru bölümünden faydalanabilirsiniz. Ayrıca önceden hazırlamış olduğunuz cv ile direk firmaya giderek yüz yüze iş başvurusu da yapabilirsiniz.

Otokar iş başvurusu için internet’ten iki seçenek bulunmaktadır. İlki ilanın ardından kariyer siteleri üzerindendir. İkincisi ise bizzat kendi sitesinden Otokar iş başvuru formu ile birlikte başvuruda bulunmaktır. Personel açığı olduğu takdirde mülakat için kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir