23 Mayıs 2022

Petkim İş Başvurusu

İzmir’in Aliağa ilçesinde kurulan Petkim (Petro Kimya Holding A.Ş) personel alımı karşılamak amacı ile iş başvurusu yapacağını
duyurdu.Petkim personel alımı yapacağını duyurmasının ardından yoğun bir talep ile karşılaştır. Açık pozisyonlara kadro açan firma iş başvuru formunu dolduran ve nitelikli kalifiye personel alımı yapacağını özellikle elektronik teknikeri , elektrik teknikeri , kimyager gibi teknik sınıflarda personel alımı yapacağını duyurmasının ardından petkim internet sitesi üzerinden yoğun bir talep ile karşılaştı. Peki petkimde çalışmanın ve açık pozisyonlar nelerdir.

İzmir Aliağa ilçesinde kurulu olan Petkim Petro Kimya alanında ülkemizin en büyük şirketlerinden biridir. Petkim’de çalışan sayısının oldukça fazla olması Türki’nin en gözde firmalarından biri olmasına sebep olmaktadır. Petkim personel alımlarında fazla iş başvurusunun olmasının sebeplerinden biride esnek çalışma saatlerinin olması ve maaşlarının cazip olmasıdır. Tekniker ve Mühendis alımında bulunacak olan Petkim İnsan Kaynakları seçim yapılacak olan personellerin kendi alanlarında nitelikli ve ekip çalışmasına yatkın olan kişilerden seçeceklerdir.Özellikle işe alım sürecinde İzmir bölgesinde Menemen , Çiğli ve Aliağa ilçelerinde ikamet eden kişiler ön planda olacaktır.

Petkim işe alım sürecinde sizlere genel olarak e posta yada telefon mesajı göndererek sizleri Petkim Sınav’larına davet etmektedir. Aslında Petkim işe alım sınavları konusunda çok özverili olsada sınavda çıkan sorular sizlere çok kolay gelecektir. İşe girmek istiyenler internet üzerinden başvuru yapabilirler.

Petkim Tekniker ve Mühendis İş Başvurusu Nasıl yapılır ?

Petkim her yıl olduğu gibi kendi bünyesinde bir çok alanda çalıştırılmak üzere Bilgisayar Programcısı, Kimya Teknikeri , Elektronik Teknikeri , Elektrik Teknikeri , Otomasyon Teknikeri , Mekatronik Teknikeri ve Çevre Mühendisi, Makine Mühendisi , Elektirik Elektironik Mühendisi gibi branşlarda personel alımı yapmaktadır. Bu branşlara başvuru yapmak istiyenler iş başvuru formunu doldurmak zorundadır.
Mühendislik bölümü mezunları beyaz yaka olarak , Tekniker sınıfı olan personeller ise mavi yaka olarak adlandırılmaktadır. Petkim’e ait web site üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

İlk olarak resimde gördüğünüz gibi Petkim İş Başvurusu Linkine Tıklıyorsunuz. Ardından Resim 2 de Görüldüğü Gibi Bir Sayfa Açılacaktır.

Karşınıza Gelen Petkim ve Socar iş birliğinin olrduğu site üzerinden özgeçmiş cv örneğinizi göndererek iş başvurusu yapabiliyorsunuz.

İlköğretim mezunu, lise mezunu, üniversite mezunu ve ön lisans mezunu adaylar deneyimli ve deneyimsiz adaylar için oluşturulan bu kadrolara başvuru yapabilmektedir.

Petkim Tekniker ve Mühendis Maaşları Nekadar ?

Petkim Otomotiv , elektrik , elektronik , Tarım , ambalaj , Tekstil , Boya , Deterjan , kozmetik gibi alanlarda Petro kimyasal ürünler üreterek üretimi desteklemekte ve yurt dışına önemli derecede ihracat yapmaktadır.
u üretimin yapılması esnasında teknik personelin büyük özverili çalışması yer almaktadır. En çok merak edilen konulardan biri olan Petkim’de çalışan bir personelin maaşı nekadar sorusuna
yanıt vermeye çalışacağız. Tekniker Sınıfı Mavi Yaka personeller 2900-4500 tl aralığında bir maaş almaktadırlar ki bu maaş değişiklik göstermektedir. Mühendis olarak görev yapan bir beyaz yakalı personel ise
tecrübesi ve bulunduğu konuma göre 4.500tl maaş ile başlayarak bulunduğu konuma ve yaptığı işe göre maaşı çok yüksek rakamlarada çıkabilmektedir.

Petkim Sınav Soruları ve İşçi Yorumları Nelerdir ?

Sınav soruları genel olarak teknik branşları ilginledirmektedir. Petkim işçi alımında ve iş başvurusunda bulunan bireylerin sınava gelmeden yeteri kadar hazırlanmaları
kendi yararlarına olacaktır.Petkim İş başvurusu açıklandımı ve Petkim sınav sonuçları gibi konulardada bir çok soru almaktayız. Bu sorularıda en kısa zamanda cevaplandıracağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir