Sivilce İzleri Nasıl Geçer

Sivilce yara izi tedavisi genellikle yüz izlerinin giderilmesinde uzmanlaşmış dermatologlar ve doktorlar tarafından yapılırken, bu yara izlerini azaltmanın veya ortadan kaldırmanın yolları vardır. Sivilce yara izi probleminize yardımcı olabilecek bazı ev yapımı tedaviler şunlardır:

  • Yüzünüzde sivilce nedeniyle oluşan koyu lekeler için limon ve kireç karışımı kullanabilirsiniz. Sadece bu iki narenciye suyunu sıkın ve bir pamuk topu kullanarak, bu karışık narenciye ilacını karanlık sivilce izlerinize uygulayın. Bu, yara izlerinizi zamanla hafifletir.
  • Sandal ağacı ve gül suyu, bir yara izi yatıştırıcı ve azalan macun oluşturmak için birlikte karıştırılabilir. Sadece bu karışımı bir saat veya daha uzun süre sivilce izlerinizin üzerinde bırakın, gece boyunca bile ve yıkayın.
  • Salatalık posası ve domates posasından bir maske yapın ve akne izlerinize uygulayın. Bunlar cildinizi sıkılaştırmaya yardımcı olabilir ve sahip olabileceğiniz daha koyu akne izlerini hafifletir.
  • Akne izleri için yapmaya ve kullanmaya çalışabileceğiniz başka bir yüz maskesi. Sadece bir çorba kaşığı ekşi krema, yoğurt, yulaf ezmesi ve limon veya limon suyunu birleştirin. Bunu yüzünüzde kullanın ve en az on dakika bekletin. Bu maskeyi durulayın ve cildi kurulayın. Sonuçları görene kadar bunu her gün yapın.

Akne Skar Doğal Tedavi

Sivilce yara izi tedavisi, hasarlı cildi iyileştirmeye yardımcı olan etkilenen bölgelere doğrudan domates uygulanmasıyla yapılabilir. Akne izlerini hafifletmek için zeytinyağı masajı da etkilidir.

Akne İzlerinden Kurtulmak

Ev yapımı akne skar kürü , cildi yatıştırmaya ve soğutmaya yardımcı olan lavanta yağı veya çemen ezmesi macunu uygulamasıdır. To akne lekeleri azaltmak , geceleri yumurta akı uygulanır ve sabah yüzünü yıkamak.

Sivilceni Tedavi Et

Sivilce yara izi kaldırmak için , çay ağacı yağı veya hindistancevizi yağı uygulama merak ediyorum. Sivilce yara izi için diğer çare nane yaprakları yüzünde bırakır.