Astım sorunu olanlar için deneyebileceğiniz birkaç ilaç var.

Sıcak sıvılar ve kafein akciğerlerin açılmasında etkilidir. Yani, yetişkinler için, güçlü siyah kahve veya çay deneyebilirsiniz – dayanabildiğiniz kadar sıcak! Süt eklemeyin, çünkü bu, sıcak içeceğin etkisine karşı koyan balgam üretebilir.

Çocuklara kafein vermeyin. Bunun yerine, bir bardak sade sıcak su içmelerini sağlayın. Su az miktarda bal ve limon suyu ile karıştırılabilir, ancak yine de, içeceğin ağzını yakmadan mümkün olduğunca sıcak olması önemlidir.

Çocuğunuzun astım krizi geçirip geçirmediğini denemek için başka bir şey, tüm banyo kapıları ve pencereleri kapalıyken duş çalıştırmaktır. Buhar birikmesine izin verin ve çocuğu odaya alın. Buhar bitene kadar derin nefes almalıdır.

Astım için otlar

Astım için deneyebileceğiniz bazı bitkisel ilaçlar da vardır. Okaliptüs yağı her türlü solunum problemi için değerlidir. Astım için, biraz yağ veya başka bir emici pamuk malzemesine koyun ve uyurken yatağın üzerine yerleştirin. Buharlar yatıştırıcıdır ve solunum yollarını hafifletmeye yardımcı olur. Yağ, aynı sonuç için bir buharlaştırıcıda da kullanılabilir.

Bal ile karıştırılmış tarçın, iyi bir yatmadan önce tedavi edilir. Bir çay kaşığı bal ile yarım çay kaşığı tarçın tozunu karıştırın ve yatmadan önce alın.

Gündüz kullanım için 6 karanfil bir bardak suda yaklaşık 5 dakika kaynatın. Biraz bal ekleyin, karışımı soğumaya bırakın ve günde üç kez bir çay kaşığı alın.

Son olarak, meyan kökü ve zencefili deneyebilirsiniz. Taze meyan kökü ve zencefil kullanabiliyorsanız en iyisidir, ancak kurutulmuş bir tutam yapacak. Onları ince doğrayın, eşit miktarlarda karıştırın ve bir çay kaşığı karışımdan bir bardak su ile alın.

Bu tedavilerin bazılarını deneyin ve astım rahatlamasının elinizin altında olduğunu göreceksiniz!