23 Ekim 2021

Astım İçin Keçiboynuzu Kürü Kullananlar

Astım için keçiboynuzu kürü kullananalar; Sıcak sıvılar ve kafein akciğerleri açmada etkilidir. Bu nedenle, yetişkinler için sert siyah kahve veya çayı deneyebilirsiniz – dayanabildiğiniz kadar sıcak! Yine de süt eklemeyin, çünkü bu sıcak içeceğin etkisini yok ederek balgam üretebilir.

Çocuklara kafein vermeyin. Bunun yerine, bir bardak sade sıcak su içmelerini sağlayın. Su, az miktarda bal ve limon suyuyla karıştırılabilir, ancak yine, içeceğin ağzı yakmadan olabildiğince sıcak olması önemlidir.

Çocuğunuz astım krizi geçiriyorsa denenecek başka bir şey de, tüm banyo kapıları ve pencereleri kapalı olarak duşu çalıştırmaktır. Buharın oluşmasına izin verin ve ardından çocuğu odaya alın. Buhar bitene kadar derin nefes almalıdır.

NOT: LÜTFEN DOKTORUNUZA DANIŞMADAN HİÇ BİR YÖNTEMİ DENEMEYİNİZ.!!!

Astım için Şifalı Bitkiler

Astım için deneyebileceğiniz bazı bitkisel ilaçlar da vardır. Okaliptüs yağı her türlü solunum problemi için değerlidir. Astım için, mendil veya başka bir emici pamuklu malzemenin üzerine biraz yağ koyun ve uyurken yatağın yanına koyun. Buharlar yatıştırıcıdır ve solunum yollarını kolaylaştırmaya yardımcı olur. Yağ, aynı sonuç için bir buharlaştırıcıda da kullanılabilir.

Balla karıştırılmış tarçın, yatmadan önce iyi bir tedavi yöntemidir. Bir tatlı kaşığı bal ve yarım çay kaşığı tarçın tozunu karıştırın ve yatmadan önce alın.

Gündüz kullanım için 6 karanfili bir bardak suda yaklaşık 5 dakika kaynatabilirsiniz. Biraz bal ekleyin, karışımı soğumaya bırakın ve günde üç defa bir çay kaşığı alın.

Son olarak meyan kökü ve zencefili deneyebilirsiniz. En iyisi taze meyan kökü ve zencefil kullanabilmenizdir, ancak kurutulmuş olması bir tutamda işe yarar. İnce doğrayın, eşit miktarda karıştırın ve bir çay kaşığı karışımdan bir bardak su ile alın.

Bu tedavilerden bazılarını deneyin ve astım tedavisinin elinizin altında olduğunu göreceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir