Ağrılı Nasır

Nasır, genellikle ayakların herhangi bir yerinde bulunan cildin sertleştirilmiş alanıdır. Bunlar nasırlara benzer, ancak daha küçüktür ve genellikle ağrılıdır. Nasırlar genellikle yürüyüş veya diğer aktiviteler sırasında doğrudan basıncın uygulandığı bölgelerde oluşurken, öğütme basıncına maruz kalmayan alanlarda Nasır oluşabilir. Bu nedenle, nasır genellikle ayak parmaklarının arasında veya üstünde bulunur.

Nasır ve nasır ölü deri hücrelerinden oluşmasına rağmen ağrılı olabilirler. Çoğu insanın bu sorunlardan en kısa zamanda kurtulmak istemesinin nedeni budur. Başka bir neden, Nasırların çirkin olabilmesidir.

Nasır İçin Doğal Ev İlaçları
Elma sirkesine yaklaşık 3 saat boyunca beyaz bir soğan bırakın. Soğanı çıkarın, ikiye bölün ve etkilenen bölgeye bir yarısı bağlayın. Birkaç saat bekletin. Bu en iyi yatmadan önce yapılır.
Elma sirkesi olmasa bile bir dilim soğan da kullanılabilir. Bu kesilmiş soğan doğrudan Nasırların üzerine yerleştirilir.
Başka bir büyük doğal tedavi taze ananas veya limon. Yine, dilimlenmiş parça Nasır üzerine yerleştirilir.
Ham papayadan suyu sıkın ve Nasırlara uygulayın.
Hint yağı uygulamaları da yardımcı olur. Pamuk yağı ile hint yağı uygulayın veya yatmadan önce topu doğrudan Nasırın üzerine bağlayın. Bununla birlikte uykuya dalmayın.
Nasırları taze limon veya sıcak elma sirkesi ile ovalayın.
Bir başka iyi ev ilacı, gün boyunca mümkün olduğunca aloe vera jeline masaj yapmaktır. Bu sert Nasırları yumuşatır ve çıkarılmasına yardımcı olur.
Ponza taşları, Nasırları ayaklardan ovmak için kullanılabilir. Bununla birlikte, bunlar sadece Nasırlar ağrılı değilse kullanılabilir. Ayrıca, Nasırlar yumuşaksa, az miktarda hint yağı onları sertleştirerek ponza taşıyla ovulmasını kolaylaştırır.
Elma sirkesine veya basit mutfak sirkesine bir parça pamuk batırın. Bunu Nasırlara sürün. Her gün tekrarlayın.
Sadece sirke kullanmanın daha iyi bir seçenek, sirke ovulduktan sonra Nasır ağaçlarına Nasır yağı sürmektir.
Kakao yağı Nasırları tedavi etmek için de kullanılabilir. Sadece Nasırlara sür.
Zerdeçal ve baldan kalın bir macun yapın. Bunları Nasırlara uygulayın.
Ayakları her gece yaklaşık 1 saat ılık sassafras çayına batırın.
Ayakları sıcak suya ve Epsom tuzlarına batırın.
5 bardak suda yaklaşık ½ ila ¾ bardak yulaf ezmesini kaynatın. Sıcaklığın düşmesine izin verin. Suyu boşaltın ve ayakları ılık suya batırın.