Burger King Personel Alımı ve İş Başvurusu

Burger King kendi bünyesinde personel açığını gidermek için; iş ilanları , iş başvuru formu, işçi alımı, iş alımı, başvuru şartları ve iş ilanı gibi branşlarda personel alımı yapacağını duyurmuştur. Alım ilanının yayınlanmasının ardından çok sayıda başvuru gelmesi üzerine Burger King insan kaynakları departmanı iş ilanı ile alakalı olarak başvuru şartlarınıda bugün açıkladı. Peki başvuru şartları ve başvuru formu nasıl doldurulur ? , personel maaşları nekadar? gibi sorulara bu yazımızda daha detaylı bir şekilde yer vereceğiz.

Türkiye’de gıda ve festfood konularında en büyük mağazalar zincirine sahip kuruluşların önünde gelmektedir. Her geçen gün restaurant sayısını arttırmaya devam eden firma bu konuda doğacak olan personel alımlarınıda gidermek için İşkur , kariyer ve eleman gibi siteler üzerinden bu ilanları duyurmuştur. Gıda konusunda uluslararası kalite ve hijyen kurallarına uygun olarak üretim yapan ve alımı yapılan personellerin kişisel gelişimleri içinde büyük bütçeler yatırılmaktadır.

Türkiye’deki faaliyetlerine 1995 yılında ATA Grubu’na bağlı TAB Gıda Sanayi A.Ş.’nin Türkiye’deki ana geliştirici ve üretici haklarını alarak bünyesine katmasıyla başlayan Burger King®, kısa sürede Türkiye’ye yayılarak vazgeçilmez lezzetlerin adresi olmuştur. Sayısız ödüle layık görülen Burger King®, son olarak Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) ve araştırma şirketi AKADEMETRE işbirliği ile gerçekleştirilen 2016 ‘AVM’lerde En Beğenilen ve Tercih Edilen Perakende Markaları Araştırması’nda 1 numaralı marka seçilmiştir.

Hangi Branşlarda Personel Alımı Yapılacak ?

Burger King 2020 ve 2021 yıllarında yapacağı alım ilanında yer alan başvuru şartlarına uyan personeller arasında değerlendirme yaparak işe alım sürecinde bu personelleri değerlendirmeye alacaktır.Peki başvuru şarları nelerdir :

 • En az lise mezunu,
 • İletişim ve ikna becerileri gelişmiş,
 • MS Ofis programlarını iyi derecede kullanabilen,
 • Sabırlı,disiplinli ve düzenli çalışabilen,
 • Canlı, dinamik ve takım çalışmasına yatkın,
 • Diksiyonu düzgün, prezantabl,
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış ya da en az 2 yıl tecil hakkı bulunan,
 • Hafta sonu çalışma engeli olmayan,
 • 11:00-00:00 saatleri arasında vardiyalı olarak çalışabilecek (00:00 çıkışlı vardiya için servis mevcuttur) adaylar değerlendirmeye alınacaktır.

Özellikle takım çalışmasına yatkın olan tam zamanlı ve yarı zamanlı çalışacak kişilerin değerlendirmede öncelikli olacaktır. Restoran ve mağazaya yakın oturan personelin öncelikli değerlendirmesi en büyük ön görülerimizden biridir Burger King engelli iş ilanı.

Burger King İş Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Online olarak iş alım ilanının yayınlanmasının ardından bir çok aday nasıl başvuru yapacağını , başvuru şartları ve başvuru forumunu merak etmeye başladı. Peki başvuru yapmak istiyen adaylar bununu nasıl gerçekleştirecekler. Burger King yeni açılan restoran sayısının artmasının ardından oluşacak personel açığının önüne geçilmesi için bir çok branşta alım ilanı yapacağını duyurdu.

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi:

Burger King çağrı merkezlerinde çalıştırmak ve arıyan müşterilere güler yüzle sipariş vermeleri için onlara yardımcı olmak adına bir çok başvuru olmuştur.

 • Gelen tüm çağrıları kalite standartları çerçevesinde cevaplamak,
 • Çağrılarla ilgili gerekli işlemleri gerçekleştirmek,
 • Müşteri memnuniyetini arttırmak.

Çağrı merkezlerine alınacak olan nitelikli personelde aranılan en büyük özellik ise diksiyonun düzgün olması ve sipariş aşamasında müşteriyi iyi dinlemesi siparişi düzgün alması gerekmektedir. Aksi halde sipariş vermek isteyen kişilerin siparişlerinde karışıklık meydana gelebilmektedir.

Arşiv Görevlisi: Şirketimizin Personel Departmanı’nda görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip “Arşiv Görevlisi” arayışımız bulunmaktadır.

 • Dokümanları incelemek ve kontrol etmek,
 • Arşivlenmesi gereken dokümanların prosedüre uygun olarak arşivlenmesini sağlamak.

Genel Nitelikler:

 • En az lise mezunu,
 • Microsoft Office programlarına hakim,
 • Tercihen daha önce arşiv, veri giriş vb. pozisyonlarda tecrübeli,
 • Öğrenmeye ve yeniliklere açık,
 • Dinamik çalışma ortamında yer almak isteyen,
 • İnsan ilişkilerinde başarılı, ekip çalışmasına yatkın,
 • Sorumluluk bilinci yüksek,
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış adaylar değerlendirmeye alınacaktır.

Motorsikletli Kurye : Personel alımı ilanından sonra en fazla başvurunun olduğu alan ise motorsikletli kurye başvurusu oldu.Bunun nedeni hem maaş yanı sırada sipariş veren müşterilerin gelen kurye elemanına bahşiş vermesidir. İş kıyafetleri

 • En az lise mezunu,
 • Motorsiklet Ehliyeti Olmak
 • Dinamik ve Dikkatli
 • Erkek aday olmak ve askerlik görevini tamamlamış olmak

Burger King Personel Maaşları Nekadar ?

Başvuru şartlarında bulunan niteliklere sahip kişilerin başvuru esnasında en sık sorduğu soru ise maaş nekadar olacak, işçi maaşları, kasiyer maaşları, aşçı maaşları, müşteri temsilcisi maaşları gibi sorularla çok sık karşılaşmaktayız.Bu sorulara cevap vermek için insan kaynakları personel temini yapan birimden net bir açıklama bulunmamaktadır. Ancak yasa ve kanun gereği en az asgari ücret verebilmektedirler. Çalışmakta olduğunuz bölüme göre maaşta değişiklikler görüle bilmektedir.

Hangi İllerde ve İlçelerde Personel Alımı Yapılacak ?

Türkiye genelinde özellikle Ankara, İstanbul,Bursa,Adana,Mersin, Bolu, Konya, Diyarbakır,İzmir, Ankara, Erzurum gibi illerde yoğun bir şekilde alım yapılacaktır. Burger King İş Başvurusu Alımı yapılacak ilçeler ise ; Menemen,Esenyurt,Çankaya,Keçiören,Şahinbey,Osmangazi,Seyhan,Şehitkamil,Küçükçekmece,Bağcılar,Pendik,Ümraniye,Yenimahalle,Mamak,Selçuklu,Yıldırım,Bahçelievler,Etimesgut,Melikgazi,Kepez,Sincan,Sultangazi,Üsküdar,Maltepe,Buca,Muratpaşa,Gaziosmanpaşa,Kadıköy,Karabağlar,Kartal,Nilüfer,Başakşehir,Bornova,Esenler,Avcılar,Kağıthane,Fatih,Sancaktepe,Onikişubat,Ataşehir,Yüreğir,Odunpazarı,Eyüpsultan,Kocasinan,Bağlar,Altındağ,Antakya,Gebze,Haliliye,Kayapınar,Eyyübiye,Çukurova,Tepebaşı,İzmit,Beylikdüzü,Konak,Karşıyaka,Sarıyer,Pamukkale,Meram,Tarsus,Karatay,İlkadım,Sultanbeyli,Ortahisar,Alanya,İpekyolu,Yeşilyurt,Bayraklı,Merkezefendi,Merkez,Battalgazi gibi büyük ilçelerde çok sayıda personel alımı yapılacaktır.

Burger King İş Başvuru Formu

Burger King iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan Burger King üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir