20 Ocak 2022

Esenyurt Belediyesi İş Başvurusu ve İş İlanları

Geçtiğimiz günlerde Esenyurt Belediyesi tarafından bünyesinde çalıştırılmak üzere çok sayıda sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurması üzerine ; kadrolu personel alımı , memur alımı, işçi alımı, şoför alımı ve park ve bahçelere bir çok alanda işçi alımı yapacağı iş ilanı yayınlandı. Esenyurt insan kaynakları , iş ilanı , iş başvurusu ve iş başvuru formu gibi konularda detaylı bilgiye makalemizden ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin en kalabalık ilçelerinden biri olan Esenyurt 2020 yılı itibari ile 900 bini aşmış durumdadır. Sağlık ve ulaşım gibi bir çok sektörde personele ihtiyaç duyulduğu bu dönemde Belediyenin iş başvuru ilanına internet üzerinden çok sayıda kişinin talep göstermesi belediye insan kaynaklarınıda çok mutlu etmiştir. İlçe genelinde bulunan çok sayıda hastane, sağlık ocağı ve bir çok işletmenin bulunduğu personel ihtiyacını karşılamak için yapılacak olan elaman alımı , işçi alımı , memur alımı iş ilanlarını yazımızın devamından öğrenebilir ve iş başvuru formunu detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi (ESBİM) aracılığı ile yeni havalimanında mülakata gidecek olan vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, yılda en az 10 bin kişinin nitelikli bir şeklide istihdamının sağlanacağını söyledi. İlk hedeflerinin binlerce Esenyurtluya iş imkanı sağlayan ESBİM’in kapsamını genişletmek olduğunu ifade eden Başkan Bozkurt, nitelikli eleman sorununun çözümü için merkez bünyesinde meslek edindirme kursları açacaklarını belirterek, “Esenyurt’ta nitelikli üretim kısmına geçilmesi gerekiyor. Belediye cenaze işlerive Engelli işçi alımı.

Esenyurt Belediyesi İşçi Alımı

Nüfusun her geçen gün artması ve İstanbul’da bulunan iş imkanlarının çoğalması ile birlikte Esenyurt ilçesi Türkiye genelinde en hızlı büyüyen ve en fazla göç alan ilçe haline gelmiştir. Belediye işkur üzerinden ve diğer iş başvuru sitelerinden alım ilanını duyurmasının üzerine bu kriterlere uygun olan ve kendi bünyesinde çalıştırılmak üzere sözleşmeli işçi olarak çalıştırılmak üzere personel alımı yapacaktır. Park ve bahçelerde özellikle çalıştırılan işçi ler dinamik ve genç olmaları gerekmektedir.

Esenyurt Belediyesi Memur Alımı

Memur alımı ilanları günden güne artması ve personel ihtiyacının karşılanmasını istiyen Esenyurt Belediyesi bünyesinden çalıştırmak üzere memur alımı yapacağını duyurmasının ardından başvuru şartlarını belirtmiş ve bu şartlara uyan herkesi öz geçmiş (cv) bırakmasını ön görmüştür. İşin niteliğine ve kriterlerine göre alımlar yapılmakta ve değerlendirilmektedir.

Esenyurt Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır? İş Başvuru Formu Nasıl Doldurulur ?

Yapılacak olan personel , işçi ,eleman ve memur alım aşamasında İşkur ile birlikte iş birliği içinde hareket eden Esenyurt Belediyesi’nin kendi bünyesinde işçi olarak çalışmak isteyenlerin belediyenin resmi internet sitesinden yapacağı duyuruları dikkatle takip etmeleri gerekmektedir.

Personel alım koşullarını genellikle internet sitesi üzerinden detaylı bir şekilde açıklayan Esenyurt Belediyesi, insan kaynakları birimi, belediyenin aradığı şartlara uygun olan adayların internet sitesi üzerinden yayınlanacak olan iş başvuru formunu doldurmaları ya da kendilerine en yakın İşkur bürolarına

Esenyurt İş İlanları

Kadrosuna alacağı personelleri resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı iş ilanı ile duyurmayı tercih eden Esenyurt Belediyesi’nin yayınladığı iş ilanlarında şeffaf, katılımcı, sürdürülebilir, çevreye duyarlı, takım çalışmasına ayak uydurabilecek, genç ve dinamik personellere öncelik tanınacağını belirtmesi dikkat çekmektedir.

Bu hususlarda hassas davranan kurumun kadrosuna almayı planladığı vatandaşları için de yakın zaman içerisinde iş ilanı yayınlaması beklenmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Zabıta
  • Temizlik İşleri Görevlisi
  • Şoför
  • Güvenlik
  • Park ve Bahçe İşçisi
  • İşçi
  • Memur
  • Arşivci
  • İtfaiye eri

Ek olarak Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV sitelerinden de esenyurt iş ilanlarına bakabilirsiniz.

Esenyurt Belediyesi Personel Maaşları Nekadar ?

Çöp Kamyonu Şoförü: Çöp Kamyonu Sürücüsü belirlenen saatler dahilinde, çöp kamyonunu araçtan inmeden belli rotalar boyunca sürer. Durulması gereken noktalarda durarak rota üzerindeki tüm çöplerin toplanmasına ve nihayetinde şehrin/ilçenin çöp atık noktasına götürülmesine yardımcı olur.

Şoför-Yük Taşıma: Belediyeye gelen ya da belediyeden gidecek olan tüm malzemeleri gerekli birimlere taşımakla yükümlüdür.

Büro Memuru (Genel): Belediye içinde gerekli konumlarda çalışabilen ve idari işlerin yapılmasından sorumlu personeldir. Genellikle bilgisayar, faks cihazı vb elektronik aletleri kullanması beklenir. Bazı durumlarda önceden kursa gitmiş olmak gerekli olabilmektedir.

Beden İşçisi: Belediye içi ve dışında gerekli görülen noktalarda fiziksel gücü kullanarak iş yapan personellerdir.

Temizlik Görevlisi: Belediye içinin ve dışının, ıslak zeminlerin ve tüm ofislerin yani belediye genelinin temizliğinden sorumlu olan elemanlardır. Günlük temizlik rutinlerinin dışında acil durumlarda da devreye girebilirler.

Çöpçü: Belirlenen rotalar dahilinde çöp kamyonu ile gezip çevredeki çöp konteynerlarından çöplerin toplanmasını sağlayan personellerdir. Ek olarak yürüyerek de şehir için farklı rotalarda çöpler toplanabilir.

Kepçe Operatörü: Belediye sorumluluğunca yapılacak olan yıkım ya da inşaat işlerinde kepçe aracını kullanmakla ve gerekli görevli yapmakla yükümlü personeldir.

Belirtilen pozisyonlarda personel alımı yapacak olan Belediye Özellikle maaşlar hakkında net bir açıklama yapmamaktadır. İnsan kaynakları tarafından günlerdir açıklama yapılamamasının nedeni gelen adayların yüz yüze mülakatı esnasından kendilerine maaş beklentileri sorulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir