29 Kasım 2021

Evde Kına Paketleme İşi 2020

Evde en yaygın paketleme işi kına paketlemedir. Kına paketleme işinin yapılması hem kadınların hem de kadınların kına kokusunu sevdiği için zevk almasını sağlar.

Kına paketleme nasıl yapılır?

İşveren, Size çuvallar halinde kınayı getirir. Siz bu kınayı terazide tartarak işverenin istediği gramajda şeffaf poşetlere koyarsınız. Daha sonra, tamamlanmış paketleme sürecinin üretimini hazırlayacağınız küçük karton paketlere yerleştireceksiniz. Aynı şekilde karton ambalajları büyük kartonlarda düzenli olarak paketlemeniz ve kına ambalajını tamamlamanız gerekecektir.

Şirket yetkilisi size ambalaj işinde yararlı olacak ve bunları pratikte gösterecek birkaç şey anlatacaktır. Paketlerken ihtiyacınız olan tüm malzemeleri size verecektir. Bu malzemeler nelerdir?

Şeffaf poşet
Karton kutu paketi
Ambalaj Yapıştırıcısı
Koli
Koli Bandı
Maket bıçağı
Hassas terazi

Tüm malzemeler de size numaralı olarak teslim edilecektir. Size birkaç gün içinde ne kadar iş alacağını söyleyecektir. Teslim almak için her 7 günde bir tahmini iş sayısı için sizi ziyaret edecektir. Bitmiş işi almaya geldiğinde, yaptığınız kutuları kontrol edip sayar. Bitmiş paketleri maliyetini hesaplar ve ödemenizi yapar.

Kına her zaman kullanılan bir malzeme olduğu için bunun işini yapmanın da getirisi elbette ki yüksek olacaktır. Evde yapabileceğiniz işler arasında hem zevkli hem kazançlı bir iş sayılabilir kına paketleme işi. Özellikle çalışmayan bayanlar için evde oturduklarında sıkılmamaları ve kendi paralarını kazanabilmeleri için gayet mantıklı bir iştir. Hem evinizde rahat rahat işinizi yapabileceğiniz hem de diğer işlerine vakit ayırabileceğiniz avantajlı bir meslek. Peki malzemeleri nerelerden tedarik edebilirim ? Hangi malzemeler kullanılmalıdır ? İç malzemesini ne kadar koymalıyım ? Yaptığımız paketli kınaları insanlara nasıl ulaştırabiliriz ? Kına paketleme işi bana ne kadar para kazandırır ? Harcadığımdan fazlasını kazanabilir miyim ? Hadi gelin bunların hepsinin cevabına birlikte bakalım.

Öncelikle bu işin nasıl yapıldığını öğrenmeli, bu konular hakkında bilgi edinmeli, hem uygun hem de kaliteli malzemeleri tedarik etmelisiniz. Bunlar ile ilgili videolar izleyebilir ya da bu işi yapan birilerinden bilgi alabilirsiniz. Tabi yeterli bilgiyi verirler ise. Çünkü kimse rakiplerinin çoğalmasını istemez. 🙂 Ama ben bu konuda sizin bilgi edinmenize yardımcı olabilirim. Çünkü ben bu işi yapmadığım için sizlere rakip değilim. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir