27 Ekim 2021

İZSU İş Başvurusu

İZSU, su kaynaklarını korumak, atık suların doğaya dönüşü sağlamak, gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmak maksadıyla çalışmalarını sürdürmektedir. İZSU Genel Müdürlüğü’nün son yıllarda bütçesi ciddi oranlarda arttırıldı. Bunun akabinde de ihtiyaçları sebebi ile Tire, Konak, Ödemiş gibi çok sayıda ilçede İZSU çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yaparak çalışan sayısını yüzde 25 arttırdı.

İzmir İline Ait İş İlanlarını Facebook Üzerinden Takip Etmek İçin TIKLAYIN

İZSU tarafından yayınlanan iş ilanları içinde; daimi işçi, biyolog, özel güvenlik görevlisi, şoför, kimyager, stajyer, engelli personel, eski hükümlü işçi, elektrikçi, operatör, çevre mühendisi, büro personeli, tekniker, teknisyen, veznedar, sayaç okuma personeli, sayaç açma kapama elemanı gibi çok sayıda kadro ve pozisyon bulunuyor. Yayınlanan ilanlara ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu bay bayan, deneyimli deneyimsiz adaylar iş başvurusu yapabilmektedir. Peki bundan sonra yayınlanacak ilanlara nasıl ve nereden iş başvurusu yapılır, ilanlar nasıl ve nereden takip edilir?

İZSU İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

İZSU bünyesinde çalışmak istiyorum diyen vatandaşlarımız kurum bünyesinde yayınlanan ilanları takip etmelidirler. Çünkü online olarak iş başvurusunda bulunabileceğiniz bir iş başvuru formu bulunmamaktadır. Kurumca yayınlanan iş ilanları ise www.izsu.gov.tr adresi üzerinde ve İŞKUR adresi üzerinde yayınlanmaktadır. Fakat buralarda yayınlanan iş ilanlarını aynı gün biz de isadresi.net İnternet kariyer portalımızda yayınlamaktayız. Bu sebepten İZSU bünyesinde çalışma fırsatı yakalamak için bizleri takip etmeniz yeterlidir. İlanlar yayınlandığında sosyal mecralardan gerekli duyuruları gerçekleştireceğiz. Bu yazımızda İZSU iş ilanları, iş başvuru dilekçe örneği, iş başvuru sorgulama ve takibi ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi memur işçi personel alımı 2020’de kaç kişi ile yapılacak net bir rakam verilmemiştir. Fakat geçtiğimiz senelerde yapılan ilanlara bakacak olursak, alımların oldukça fazla seviyelerde yapılarak bölgede büyük bir istihdam yaratacağını söylemek yanlış olmaz. Öyle ki işçi memur personel  alımları ile ilgili güncel ve en net bilgiyi almak isteyen memur işçi adayları internet sitemizi takip edebilirler. İzmir Büyükşehir Belediyesi memur işçi personel alımı hangi birimlere hangi iştirak şirketlerine yapılacak diye bakacak olursak karşımıza birden fazla müdürlük yani birim ve iştirak şirketi çıkmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi memur işçi personel alımı 2019 yılında zabıta müdürlükleri, fen işleri, park bahçeler müdürlüğü ve itfaiye olmak üzere en başta bu müdürlüklere işçi memur personel alımları gerçekleştirilmektedir. Her birim ve iştirak şirketi kendisine gereken işçi memur personel sayısını önceden bir üstüne bildirmekte ve ona göre yani ihtiyaca göre bu alımlar açılmaktadır. Alımlar ile ilgili olarak herkesten önce haber almak ve başvuruları kaçırmamak istiyorsanız ve başfuru formları ve gereken nitelik ve özellikklere ulaşmak için  sayfamızı takip edebilir ve işçi memur personel alımlara yönelik olarak tüm bilgileri en kısa zamanda edinebilirsiniz.

İzsu dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

İZSU personel alımı yaparken istediği belgeler;

 1. Nüfus cüzdan fotokopisi
 2. Noter Tasdikli Diploma
 3. Sağlık raporu
 4. KPSS sonuç belgesi
 5. Mesleki yeterlilik belgesi
 6. 6 adet fotoğraf
 7. Adres Beyanı
 8. Askerlik Durum Beyanı (Erkekler için)
 9. Adli sicil kaydı Beyanı
 10. Kan grubu kartı
 11. Aile yardımı bildirimi
 12. Aile durumunu bildirir belge
 13. Etik sözleşme
 14. SGK sigorta nosu belgesi

Engelli, Eski Hükümlü veya Terör Mağduru İşçi alımı için gerekli belgeler ise;

 1. Engelli, eski hükümlü veya terör mağduru belgesi
 2. Nüfus cüzdan fotokopisi
 3. Noter Tasdikli Diploma
 4. Sağlık raporu
 5. KPSS sonuç belgesi
 6. Mesleki yeterlilik belgesi
 7. 6 adet fotoğraf
 8. Adres Beyanı
 9. Askerlik Durum Beyanı (Erkekler için)
 10. Adli sicil kaydı Beyanı
 11. Kan grubu kartı
 12. Aile yardımı bildirimi
 13. Aile durumunu bildirir belge
 14. Etik Sözleşme
 15. SGK Sigorta nosu belgesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İzsu , çalışma olanakları sayesinde çok sayıda kişinin çalışmak istediği bir kamu kurumuna dönüşmüştür. Her sene bünyesine çok sayıda iş başvurusu gerçekleştirilmektedir.  İzsu çok sayıda kişiye staj ve iş olanakları sunmakta olan bir kurumdur. İlanlar yayınladığı an iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi tüm detaylar İzsu web adresi olan http://www.izsu.gov.tr/ sitesinde yayınlanacaktır. Aynı zamanda İzsu iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir