1 Aralık 2021

Okul Müdürü Maaşları

Okul Müdürleri Ne Kadar Maaş Alıyorlar?

Okul müdürü olmak için her sene çok sayıda kişi başvuru yapmaktadır. Ancak çok sayıda kişi okul müdürleri ne kadar maaş alıyorlar, ne kadar gelir elde ediyorlar merak ediyorlar. Aşağıda vermiş olduğumuz tabloda okul müdürlerinin aylık olarak ne kadar gelir elde ettiklerini yıllara göre görebilirsiniz. Bahsi geçen rakamlar bekar, çocuksuz bir okul müdürünün net maaşıdır. Aile yardımı, çocuk yardımı gibi çeşitli ek ödenekler ile beraber maaş yükselmektedir.

20204050 TL
20193710 TL
20183580 TL
20173230 TL
20162855 TL
20152610 TL

Okul müdürlerinin almış oldukları maaş ayrıca ek ders ücreti ve öğrenim tazminatları da eklenmiş olduğunda daha da yükselmektedir.  

Okul müdürleri maaş karşılığı kaç saat derse girer? : Okul müdürleri haftada en az 2 ve en fazla da 6 saat derse girmek durumundadırlar. 

Vermiş olduğumuz maaşlar lise, özel okul, devlet okulu, ortaokul gibi öğretim kurumlarda okul müdürlerinin almış oldukları maaşlardır. Emekli olduğunda maaşları farklılık göstermektedir ve derece kademesine göre emekli maaşı hesaplaması yapılır. Okul müdür ve okul müdür yardımcıları aynı maaşı almaktadır. Bu yazımızda okul müdürleri ne kadar maaş alır, alıyor, okul müdürleri kaç lira maaş alır gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir