23 Mayıs 2022

Tüpraş İş Başvurusu

TÜPRAŞ iş başvurusu ve iş ilanlarının yayınlanmasının üzerine birçok branşta personel alımı yapacağını duyurdu. Sizlerde TÜPRAŞ’ta çalışmak ve iyi bir kariyere sahip olmak istiyorsanız personel alım ilanına bir an önce başvurarak işçi, mühendis ve tekniker olarak çalışma imkânını bulabilirsiniz. İnsan kaynakları tarafından yapılan duyurularda iş başvuru formu, personel alımı, iş ilanları, personel maaşları gibi birçok konuya yazımızda ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tüpraş Hakkında 

Türkiye Petrol Rafinerileri veya kısaca TÜPRAŞ, 1983’te Batman, İzmir, İzmit ve Kırıkkale’deki devlete ait 4 petrol rafinerisinin birleştirilmesiyle çatı şirket olarak kurulan ve 2006’da özelleştirilerek Koç Holding’e devredilen anonim şirket. Akaryakıt ürünleri, bitüm, fuel oil, jet yakıtı, gaz yağı, LPG, motor yağı gibi petrol türevlerini üretir.

TÜPRAŞ Kırıkkale Rafinerisi

1986 yılında başta Ankara olmak üzere İç Anadolu, Doğu Akdeniz ve Doğu Karadeniz bölgelerindeki birçok ilin petrol talebini karşılamak amacıyla kurulan Kırıkkale Rafinerisi, hydrocracker, izomerizasyon, dizel kükürt giderme ve CCR reformer ünitelerinin ilave edilmesiyle genişletilerek Akdeniz standartlarına göre orta düzeyde kompleksiteye sahip bir rafineri haline getirilmiştir. Yıllık 5,4 milyon ton ham petrol işleme kapasitesine sahip olan Rafineri’nin ham petrol ikmali, Ceyhan-Kırıkkale boru hattı kullanılarak Botaş’ın Ceyhan Terminali’nden sağlanmaktadır.

TÜPRAŞ İzmit Rafinerisi

1961 tarihinde ise Kocaeli’nin İzmit semtinde TPAO ve Amerikan Caltex ortaklığında yılda 1 milyon ton kapasiteyle İzmit Rafinerisi (İPRAŞ) kuruldu. 1972 yılında Caltex, tüm hisselerini TPAO’ya sattı. Mayıs 1983’te TPAO, PETKUR’a bağlı bir alt şirkete dönüştürülünce İPRAŞ da PETKUR’a bağlanmış oldu. Ancak 28 Ekim 1983’te İPRAŞ feshedildi ve TÜPRAŞ’ın bir parçası hâline geldi.

Eylül 2014’te İzmit Rafinerisi’nin bulunduğu bölgede Fuel Oil Dönüşüm Tesisi faliyete geçmiştir.  Bu tesiste katma değeri düşük olan fuel oilin benzin, motorin, LPG gibi değerli akaryakıtlara ve petrokok ile kükürt gibi maddelere dönüşümü sağlanmaktadır

TÜPRAŞ İzmir Rafinerisi

1972’de yıllık 3 milyon ton kapasiteli İzmir Rafinerisi açıldı.

TÜPRAŞ İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tüpraş iş ilanlarını resmi internet sitesi olan https://www.tupras.com.tr/bize-katilin adresinden yayınlamaktadır. İş başvurusu yapmak için bu sayfayı takip edip ilanlar yayınlandığında size uygun olduğunu düşündüğünüz bir pozisyon için başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvurunuzu tamamlandıktan sonra size uygun bir pozisyonda personel ihtiyacı olduğunda vermiş olduğunuz iletişim bilgilerinizden sizinle irtibat

TÜPRAŞ Personel Maaşları Ne Kadar?

TÜPRAŞ personel maaşları iş başvurusu yapmak isteyenler için sıkça merak edilmektedir. Tüpraş çok büyük bir şirket olduğu için çalışılan pozisyona göre maaş miktarları değişkenlik göstermektedir. Maaşlar çalışılan pozisyonlara göre değişkenlik gösterse de ekstra mesai ve primlerle birlikte verilen maaşların standardın üzerinde olduğunu söylemek mümkündür.

kurulacaktır. Tüpraş da çalışmak için 18 yaşını doldurmuş ve 32 yaşınızı bitirmemiş olmanız gerekmektedir.

Tüpraş işçi maaşları asgari ücretten başlamak üzere yeteneğinize ve çalışma pozisyonunuza göre ortalama 9.000 tl’ye kadar çıkabilmektedir. Tüpraş iş başvurusunda bulunmak için aşağıdaki linke tıklayarak ilgili sayfaya yönlenebilirsiniz.

Tüpraş maaşları ne kadar? Tüpraş maaşları kişilerin çaılştıkları pozisyona göre değişiklik göstermektedir. Her ne kadar maaşlar pozisyona göre değişiklik gösterse de ekstra mesai ve primlerle beraber verilen maaşların standardın üzerinde olduğu söylenebilir. Tüpraş işçi maaşları en düşük asgari ücret seviyesiyle birlikte değişen pozisyon maaşları ve yeteneğinize göre yaklaşık 9.000 TL”ye kadar çıkabilmektedir. Tüpraş iş başvurusu için aşağıdaki link üzerinden başvuru yapabilirsiniz. https://www.tupras.com.tr/bize-katilin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir